Η ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΗ ΦΛΩΡΙΝΑΣ ΑΕΕ ΟΤΑ καλεί επιχειρηματίες ή εργαζόμενους στην παραγωγή τοπικών προϊόντων και μεταποίηση, να συμμετέχουν -υποβάλλοντας αίτηση- στην Επίσκεψη Ανταλλαγής Καλών Πρακτικών που θα πραγματοποιηθεί στη Χίο κατά το διήμερο 30-31 Μαΐου 2024 με θέμα: «ΑΛΥΣΙΔΑ ΑΞΙΑΣ, ΑΡΩΜΑ ΜΑΣΤΙΧΑΣ & ΕΣΠΕΡΙΔΟΕΙΔΩΝ».
Πρόκειται για μια δράση δικτύωσης του διακρατικού σχεδίου συνεργασίας «LOCAL TOUR», που υλοποιείται στο πλαίσιο του Υπομέτρου 19.3 CLLD/LEADER, του Προγράμματος Αγροτικής Ανάπτυξης (ΠΑΑ) 2014-2020 και συγχρηματοδοτείται από το Ευρωπαϊκό Γεωργικό Ταμείο Αγροτικής Ανάπτυξης και το Υπουργείο Αγροτικής Ανάπτυξης και Τροφίμων. Το σχήμα συνεργασίας Local Tour αφορά στη διακρατική συνεργασία μεταξύ 22 Ομάδων Τοπικής Δράσης από δύο χώρες (Ελλάδα και Κύπρο) με βασική επιδίωξη τη διασύνδεση του αγροδιατροφικού τομέα των περιοχών παρέμβασης με τον τουρισμό και τον πολιτισμό, προωθώντας παράλληλα δράσεις προστασίας και ανάδειξης του περιβάλλοντος και της κοινωνικής συνοχής στις εμπλεκόμενες περιοχές. Βασικός στόχος είναι η ανάδειξη του «τίμιου» και ποιοτικού προϊόντος, με το οποίο θα συνδέεται η κάθε περιοχή, ως τουριστικός και γαστρονομικός προορισμός.
Οι ενδιαφερόμενοι καλούνται να υποβάλλουν αίτηση εκδήλωση ενδιαφέροντος (επισυνάπτεται σχετικό υπόδειγμα) είτε αποστέλλοντας την αίτηση στο anflo@anflo.gr είτε στα γραφεία της εταιρίας κατά τις εργάσιμες ώρες.
ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ
ΑΙΤΗΣΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ
Η Ομάδα Τοπικής Δράσης (ΟΤΔ) ΑΝΦΛΩ - ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΗ ΦΛΩΡΙΝΑΣ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΙΑ - Αναπτυξιακή Ανώνυμη Εταιρεία Ο.Τ.Α. ευχαριστεί θερμα τον Υπουργό Λευτέρη Αυγενάκη καθώς και τον Γενικό Γραμματέα Δημήτριο Παπαγιαννίδη του Υπουργείου Αγροτικής Ανάπτυξης και Τροφίμων που ανταποκρίθηκαν θετικά στο αίτημα για πρόσθετη υπερδέσμεση ποσού ύψους 757.101,90€ για το τοπικό πρόγραμμα CLLD/LEADER της Περιφερειακής Ενότητας Φλώρινας.
ΣΥΓΚΛΗΣΗ ΕΚΤΑΚΤΗΣ ΓΕΝΙΚΗΣ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗΣ ΤΩΝ ΜΕΤΟΧΩΝ
Σύμφωνα με το Νόμο και το Καταστατικό καλούνται οι κ.κ. Μέτοχοι της Εταιρείας σε Έκτακτη Γενική Συνέλευση στα γραφεία της ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΗΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ Α.Ε. – Αναπτυξιακή Ανώνυμη Εταιρεία Ο.Τ.Α., που βρίσκονται στη διεύθυνση Στεφάνου Δραγούμη 26, 53100 Φλώρινα, την 2η Μαρτίου 2021, ημέρα Τρίτη και ώρα 14:00.
ΣΥΓΚΛΗΣΗ ΕΤΗΣΙΑΣ ΤΑΚΤΙΚΗΣ ΓΕΝΙΚΗΣ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗΣ ΤΩΝ ΜΕΤΟΧΩΝ
Σύμφωνα με το Νόμο και το Καταστατικό καλούνται οι κ.κ. Μέτοχοι της Εταιρείας σε Τακτική Γενική Συνέλευση στα γραφεία της ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΗΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ Α.Ε. – Αναπτυξιακή Ανώνυμη Εταιρεία Ο.Τ.Α., που βρίσκονται στη διεύθυνση Στεφάνου Δραγούμη 26, 53100 Φλώρινα, την 23η Οκτωβρίου 2020, ημέρα Παρασκευή και ώρα 14:00.
ΑΝ.ΦΛΩ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΓΙΑ ΤΑΚΤΙΚΗ ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ_2019
Πέμπτη 2, Ιουλίου, 2020
Δελτίο Τύπου
H ΟΤΔ της Αναπτυξιακής Φλώρινας ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΗ ΦΛΩΡΙΝΑΣ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΙΑ – Αναπτυξιακή Ανώνυμη Εταιρεία Ο.Τ.Α. έπειτα από την ολοκλήρωση του συνόλου των διαδικασιών ανακοινώνει την υπογραφή των Αποφάσεων Ένταξης Πράξεων Δημοσίων Παρεμβάσεων της Π.Ε. Φλώρινας, CLLD/LEADER ΠΑΑ 2014-2020 και τον οριστικό πίνακα των αποτελεσμάτων αξιολόγησης των Αιτήσεων Στήριξης που κατατέθηκαν στο πλαίσιο της 1ης Προκήρυξης της Υποδράσης 19.2 για Έργα Δημοσίου Χαρακτήρα του ΠΑΑ 2014-2020.
ΔΕΛΤΊΟ ΤΎΠΟΥ 02.07.20 Αποφάσεις Ένταξης Πράξεων Δημοσίων CLLD_LEADER